Dámy a pánové, vážení příznivci tenisu.

Chceme Vás seznámit s historií klubu.I když probírat se minulostí tohoto klubu a satalického tenisu není jednoduché, jelikož nejsou úplné podklady.Kurt na katastru obce byl vybudován u tzv. Janečkovi vily. To byl ovšem kurt soukromý.

    Asi v roce 1947 vznikl na parcele „V Nové Vinoři“ nejprve 1 a později druhý kurt v té době ovšem pískový. Zde se hrál rekreační tenis pod hlavičkou „Klub přátel tenisu“. Jsou známa i některá jména hráčů pánové Pytlík, Freiberger, Pechr, Kosař, Pokorný, Konta, Brož .

V 50 letech byl Klub přátel tenisu rozpuštěn. Později vzniká další klub pod jménem „Tatran Satalice“. Hráči vyhráli okresní přebor a hráli krajský přebor smíšených družstev. Po rozpadu a ukončení činnosti se tenis až do roku 1972 v Satalicích nehrál.

Výstavba areálu proběhla v letech 73 a 74. Dne 26. 8. 1974  zde začala éra satalického klubu. A opět u toho byl pan Bohumil Pechr tentokrát i se synem Bohoušem a dalšími nadšenci. Klub měl k dispozici nejdříve 4 a po dostavbě 5 antukových dvorců a odrazovou stěnu. Součástí byla i klubovna, šatny a přístřešek pro antuku. V roce 2006-2007 proběhla rozsáhlá rekonstrukce starého areálu. K travnatému fotbalovému hřišti přibylo další hřiště s umělým povrchem, 8 antukových tenisových kurtů a 1 kurt s umělým povrchem a osvětlením. Dále pak nové zázemí – klubovna, šatny, restaurace, hotel, fines. Klub vedli doposud 4 předsedové pan Brož, Bohdanecký st., Bíško st., Bohdanecký ml.

Oddíl měl i své hvězdy, hráče kteří reprezentovali klub a zároveň svou výkonnost a kvality dokazovali v přeboru jednoty. V mužích Ing. Gryc, Štěpánek P., Chochol, Bíško ml., Martinec, Bohdanecký, Karlovský, Terinek, Kubeš, Štěpánek R., Kobr, Zakouřil J. a V., Janoušek, Slováček, Flégl, Krejčí Z. V ženách to byla Šenková V., Brabencová, Jarošová, Doxanská, Bénová, Horáková, Hervířová, Macháčková, Drahozalová. I v soutěži družstev bylo dosaženo pěkných výsledků ať už postupem dospělých do 2. třídy a také velmi úspěšné družstvo veteránů, které však již ukončilo v současné době činnost. Nejvýraznějšími postavami byli pan Malý J. a pan Kopřiva M., kteří jsou i nadále aktivní na turnajích jednotlivců a to i na mezinárodní úrovni.

   A jsme u mládežnického sportu, na který náš klub byl zaměřen od počátku až do současnosti. V minulosti jsme měli několik družstev žáků a dorostu ve II. třídě i několik hráčů, kteří byli oporami našich týmů např. Štěpánek P., Bíško M. ml., Zakouřil P., Brož J. ml., Řípa M., Pokorný,  Krejčí I., Jenčík F., Nedvídek. V dívkách to byly sestry Šenkovy, Hervířovy, Drahozalová S., Koutenská I., Forejtová V. Také nesmím zapomenout na „Vyhlášený“ celostátní turnaj žáků a žákyň, který měl vysokou úroveň i prestiž. Turnaj se hrál pod záštitou Místního národního výboru. Dalším partnerem byla fa. Samyco s.r.o., později Úřad městské části Satalice a dále fa. DOKS s.r.o.

Další etapou klubu byla éra hráčů a hráček, kteří nám již zestárli a kteří vybojovali další postup výkonnosti směrem výš v soutěži družstev. Byli to hráči  Bíško Milan nejml., Dlaskovi R.+J.+F., Sobotka J., Bíško Michal, Beneš F., Růžek A., Poloch M., Halásek J., Pilecký M. Dívky Vlčková P., Březinová M., Karanikosová S., Paříková J., Formanová K., sestry N. a Z. Durasovy, Žovincová V., Hášová K.. Baťová R., Kavalová R., Jeřábková E., Krejčí V. A jsme pomalu v současnosti, kde v soutěži družstev máme obsazeny jako vždy všechny kategorie na vysoké úrovni většinou v I. a II. třídě jen se bohužel nepovedlo udržet pražskou ligu. Současnými oporami klubu jsou bratři Z. a V. Kopřivové, Gloser M., Voborský O., Sobotka J., Soumar D., Patočka J., Kotvald. V dívkách Formanová K., sestry N. a Z. Durasovy, Šimková T.,  Luňáčkovy S. a N., Sklenářová D.

Ještě bych se chtěl zmínit o několika hráčích, kteří u nás začínali a dokázali se prosadit nad rámec klubu např. Flégl Vojtěch, , Bíško M. ml., Hubač Jan, Piskáček, Kochehoferová to je historie a ze současnosti Bíško Michal, Žovincová Vendula, Richterová Šárka. V klubu máme i školičku pro nejmenší tenisty, a ti pilní a talentovaní mají možnosti plynule přejít do závodních družstev a dále se rozvíjet a tak vy, kteří váháte s výběrem klubu pro své nejmenší nebo pro sebe, tak toto může být vodítko pro vaše rozhodování.

A tak si přijďte zahrát nebo se jen podívat do klubu

Aktuality